HABERLER

‘’YENİ DEPARTMANIMIZ FARKINDALIK EKİBİ İLE 26 EKİM 2021’DE İLK ATÖLYEMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK’’

İstanbul Ticaret Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu tarafından üniversitemiz öğrencilerine ‘’Meme Kanseri’’ ile ilgili farkındalık kazandırmayı amaçlayan atölyemiz, üniversitemizin Sütlüce Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Bu yıl yeni açılan departmanımız Farkındalık Ekibi ile düzenlediğimiz Meme Kanseri Farkındalık Atölye’sinde, konuklarımız Memeder Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Beyza ÖZÇINAR ve Doç. Dr. Özlem Türkoğlu, meme kanseri hakkında doğru bilinen yanlışlar, risk faktörleri ve tedavi süreci ile ilgili bilgilerini aktardılar.

Etkinliğin sunumu ve topluluk tanıtımını Girişimcilik Topluluğu Başkanı Nazlıcan SARDOĞAN üstlendi. Farkındalık Departmanı Eş Başkanı Zeynep Begüm AKAY ve departman üyesi Serra Nur İLİKSİZ görev aldı.

Etkinliğin başında farkındalığı arttırabilmek için kurdele dağıtımı gerçekleştirildi. Etkinlik sonunda yapılan çekiliş ile bir öğrenciye D§R hediye çeki verildi.

KİSTİK FİBROZİS FARKINDALIK ATÖLYESİ

İstanbul Ticaret Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu tarafından üniversitemiz öğrencileri ile ve dışarı katılımlarla gerçekleşen Kistik Fibrozis Farkındalık Atölyesi, üniversitemizin Sütlüce Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Girişimcilik Topluluğu Farkındalık biriminin organizatörlüğünde gerçekleşen atölyede, KİFDER (Kistik Fibrozis Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği) Başkan Yardımcısı Sayın Serap ÇÖREMEN ‘in sunumuyla beraber kistik fibrozisin tanısı, temeli, gelişimi, tedavisi ve Türkiye ve Dünya çaplı istatistikleri üzerine bilinçlendirme yapıldı. İnteraktif gerçekleşen atölyede öğrenciler sorularının cevaplarını almış olup bu hastalıkla ilgili gönüllülük faaliyetlerinde bulunmak adına bilgilendirildi.

Etkinliğin moderatörlüğünü  Farkındalık komite üyesi Nevval CİNBİR üstlendi. Etkinliğin organizasyonunda Topluluk Başkanı Nazlı Can SARDOĞAN, Farkındalık birimi başkanları Zeynep Begüm AKAY, Ayça ALIŞKAN ve komite üyelerimiz Şirvan İNANÇ ve Aleyna KARACA görev aldı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu tarafından düzenlenen atölyeye katılım gösteren tüm dinleyicilere Katılımcı Sertifikası takdim edildi.


GÜÇLÜ KADIN PORTRELERİ SERGİSİ

İstanbul Ticaret Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel hazırlanan ‘Güçlü Kadın Portreleri’ sergisi, Sütlüce kampüsünde açıldı.

Girişimcilik Topluluğu Farkındalık biriminin çalışmaları ile açılan sergide; edebiyatta, tarihte, sanatta adını duyuran kadınların portreleri Ticaret Üniversitesi öğrencileri tarafından canlandırıldı ve çekimleri gerçekleştirildi.

1-4 Mart arasında çekimleri gerçekleştirilen serginin organizasyonunda birim başkanları Zeynep Begüm AKAY ve Ayça ALIŞKAN üstlenirken; makyaj ve kostümde Farkındalık birimi ve fotoğrafların çekiminde birim üyesi Aleyna Karaca yer aldı.

Farklı bölüm ve topluluk öğrencilerinin gönüllü olarak modelliğini yaptığı ‘Güçlü Kadın Portreleri’ sergisi 8-11 Mart arası Sütlüce kampüsünde sergilenmeye devam edecek.